Немає продуктів
HDCVI, HD-TVI і AHD - аналогові формати відеосигналів, призначені для відеоспостереження високої чіткості. Роздільна здатність сучасних відеокамер цих форматів досягає 8 Мп (4К).
Аналогові камери коштують дешевше, ніж цифрові (IP) камери, тому їх часто вважають за краще клієнти, які бажають встановити недорогу якісну систему.
Порівняння камер передачі даних з IP камерами наведено в FAQ "Який формат камери відеоспостереження мені підходить?"
Зупинимося на основних параметрах відеокамер HDCVI, HD-TVI і AHD.
Приблизна залежність кута огляду камери відеоспостереження від фокусної відстані об'єктива (f, mm) для поширених широкоформатних матриць розміром 1/3 дюйма.
"/Ж | 1,78 | 2.1 | 2.8 | 3.7 | 6 | 8 | 12 | 16 | 25 |
1/3" | 122º | 113º | 98º | 82º | 56º | 44º | 30º | 23º | 15º |
Здавалося б, логічно віддати перевагу камерам з широким кутом огляду 80 - 90 º по горизонталі, щоб охопити більший сектор спостереження. Однак у такого підходу є і свої Недоліки.
Кут камери 33 градуси (приклад)
По-перше, недорогі ширококутні об'єктиви, що використовуються в багатьох камерах початкового рівня, мають, крім природних геометричних спотворень, ще й значне розфокусування по краях зображення, що несумісно з поняттям «висока чіткість».
Крім того, намагаючись отримати більший сектор спостереження за допомогою однієї стаціонарної камери, ми пропорційно зменшуємо розмір об'єктів в кадрі і, як наслідок, кількість пікселів на один об'єкт.
Тому при перегляді архівів і спробі цифрового збільшення цієї області знімки мають нечітке зображення низької якості. (Читайте також D.O.R.I. або «Як далеко бачить камера відеоспостереження? »)
Для регулювання потрібного кута зору під час установки камери найкраще підійде варифокальний об'єктив. Фокусна відстань такого об'єктива, а значить і кут огляду, регулюється, для чого на корпусі камери відображаються відповідні гвинти. У моделях з моторизованим об'єктивом з автофокусом подібну процедуру можна виконати віддалено, через меню реєстратора або програмний інтерфейс.
Якщо ви зупинили свій вибір на відеокамері HDCVI, HD-TVI або AHD з фІЧсованим об'єктивом (кут огляду не змінюється), використовуйте лінзи з помірно широким кутом (фокусні відстані 3,6 мм, 4 мм, 6 мм), щоб не втратити деталі зображення.
Чутливість камери відеоспостереження виражається в мінімальній освітленості об'єкта спостереження в люксах, що дозволяє отримати отримане зображення з прийнятним рівнем шуму. Чим нижче цей параметр, тим краще камера «бачить» вночі, за інших рівних умов.
При порівнянні цього параметра для різних камер варто звернути увагу на умови, в яких вимірювався цей рівень освітленості. Сумлінні виробники вказують значення діафрагми об'єктива, при якій проводилися вимірювання, режим AGC, режим ІЧ-підсвічування.
Для нічної зйомки в даний час використовується ряд технологій, що поліпшують передачу темних ділянок кадру. Це накопичення заряду - режим дуже великих витримок, який, на жаль, не сумісний з якісною передачею рухомих об'єктів, а також використання матриць з підсвічуванням в камерах.
Нижче представлена таблиця рівнів освітленості в реальних умовах.
> темна похмура ніч - 0,0001 Люкс;
> безмісячне зоряне небо - 0,001 Люкс;
> чверть Місяця становить 0,01 Люкс;
> повний місяць - 0,1 Люкс;
> вуличне освітлення - 1-10 Люкс;
> освітлення будинку, офісу - 100-1000 Люкс;
> похмурий день - 100-10000 Люкс;
> часткова хмарність - 10000 - 100000 Люкс
Читайте також: Перемогти темряву! Вибираємо відеокамеру для нічної зйомки
Для визначення достатньої роздільної здатності відеокамери HDCVI, HD-TVI або AHD, з деякими припущеннями можна скористатися наступними закономірностями: Гарне розрізнення номерного знака автомобіля в денний час досягається камерою на 2 Мп і кутом огляду 72 градуси з відстані 10 м. Для камери з роздільною здатністю 1 Мп і такого ж об'єктива ця відстань зменшується до 6 м.
Також необхідно враховувати Розд. зд-сть дисплея, на якому виводиться відеозображення. Так, якщо відеоспостереження здійснюється через монітор ноутбука з роздільної здатністю екрану 1366 х 768, то ви практично не помітите різниці в якості зображення між 1-мегапІЧсельною і 2-мегапІЧсельною камерами, за інших рівних параметрами камери, при перегляді на весь екран. Однак при використанні цифрового наближення фрагмента зображення перевага в 2 Мп проявляється навіть на дисплеях розміром менше 1366 х 768. Нагадаємо, що функцію цифрового наближення мають всі реєстратори і програмні інтерфейси.
Порівняння камер 1080P (зліва) і 720P (праворуч) на таблиці вимірювань
Параметр 1080P відповідає 1920 точкам по горизонталі і 1080 пікселям по вертикалі. Тут для оцінки горизонтальної роздільної здатністі використовуються вертикальні лінії, а для роздільної здатності по вертикалі відповідно - горизонтальні лінії. Вимірюване Розд. зд-сть можна оцінити за шкалою на позначці, де 9 рядків починають сприйматися як 8.
(Читайте також D.O.R.I. або «Як далеко може бачити камера відеоспостереження?»)
Відносне порівняння камер 1080P (зліва) і 720P (праворуч) в реальному зображенні
Потужне розсіяне ІЧ-підсвічування компенсує погану чутливість. Чим потужніше підсвічування, тим більша глибина сектора огляду камери залишається видимою в нічний час при повній відсутності освітлення.
Є підсвічування на масивах ІЧ-світлодіодів і більш просунута версія – EXIR, на одному або декількох потужних ІЧ-світлодіодах з розсіюють лінзами. Перший дає підсвічування концентрацією світла біля осі спостереження камери, що часто виражається в надмірній освітленості близьких об'єктів. Другий дає більш рівномірне і м'яке підсвічування по всьому куту огляду камери.
Останнім часом часто використовується м'яке підсвічування білим світлом. Цей тип світлодіодного підсвічування зустрічається в камерах Full Color і ColorVu. Ці камери можуть цілодобово знімати в кольорі, але «видати» себе світінням власного випромінювача підсвічування.
Цей параметр показує, яка частина світлового потоку камери, що потрапила в об'єктив, переходить в матрицю. Це дуже важливий параметр, оскільки він впливає на отримане зображення.
Виробники повинні вказати, на якому рівні діафрагми об'єктива вимірювалася чутливість, і яка діафрагма встановленого об'єктива - тоді користувач зможе зробити певні висновки про реальну чутливість камери і її здатності ефективно працювати в сутінках.
Чим менше F-число об'єктива - тим більше світла потрапляє в матрицю - використовується менше схем AGC, отже, камера видає менше «шуму».
ІЧ-фільтр або ICR в денний час захищає матрицю камери від інфрачервоного випромінювання, яке при присутності в спектрі видимого світла перевантажує матрицю і спотворює колірний баланс.
Вночі ICR-фільтр зміщується і відкриває доступ до ІЧ-матриці світла, відбитого від спостережуваних об'єктів. Цей режим ще називають «істинним днем/ніччю» - реальним днем/ніччю.
Іноді виробники пишуть, що в їх продукції присутній «електронний день / ніч», що, власне, і говорить про те, що або вони намагаються компенсувати перевантаження матриці протягом дня схематично, або на матриці завжди присутня ІЧ-фільтрація.
На практиці другий тип камер поступається камерам з ICR в правильності передачі кольору вдень і чутливості вночі.
99% відеокамер HDCVI, HD-TVI або AHD в інтернет-магазині Hd-master оснащені ICR.
Ступінь пило- і вологозахисту характеризується значенням IPxx. Перша цифра вказує на ступінь захисту від пилу, друга - від вологи. Так IP66 розшифровується як пилопроникність і захист від сильних струменів води, IP67 - пилостійкість і можливість короткочасного занурення на глибину до 1 м без втрати продуктивності, IP68 - пилеустойчивость і можливість тривалого занурення на глибину до 1 м в робочий стан.
Код ІЧ вказує на ступінь захисту від вандалів. Так що якщо виробник вказує в характеристиках камери код IK10, це означає, що камера може витримати удар з енергією 20 Дж металевим молотком вагою 5 кг.
Кілька слів про проблему роботи камер при низьких температурах. В основному це стосується випадання конденсату при різких коливаннях температури і тиску на внутрішні поверхні корпусу камери і прозорого скла, що захищає об'єктив.
У камерах початкового і середнього цінового діапазону відсутні додаткові підігрівачі кузова при низьких температурах. Таким чином, що випав конденсат може на деякий час засліпити камеру, поки вона не висохне розсіяним теплом від ІЧ-світлодіодів та інших елементів ланцюга.
Одним із заходів боротьби із зайвою вологою є невеликий пакетик з селІЧагелем всередині корпусу. Також слід подбати про герметичність корпусу, цілісності ущільнювальних гумових шайб і т.д. Зберігаючи герметичність корпусу, камери без утеплювача добре переносять наші зими.
Обидва типи камер можуть встановлюватися як в приміщенні, так і на вулиці, потрібно лише звернути увагу на ступінь пило- і вологозахисту і діапазон робочих температур. Циліндричні камери відеоспостереження мають сонцезахисний козирок, який рятує їх від зустрічного підсвічування на низькому сонці. Купольні камери, в разі зовнішнього використання, бажано встановлювати під навісом або на Г-подібний настінний кронштейн, щоб уникнути заломлення променів на прозорому куполі.
Сучасні аналогові камери в форматах HDCVI, HD-TVI і AHD часто оснащуються мікрофоном. В цьому випадку звук на відеореєстратор передається разом з відео в складі комплексного сигналу по тому ж коаксіальному телебаченню.
На відміну від кабелів, які використовуються для електромережі, кабель для камер HDCVI, HD-TVI і AHD призначений для передачі широкосмугового сигналу.
Тому важливий як тип кабелю, так і дотримання правил його монтажу. В іншому випадку порушуються властивості кабелю, що в свою чергу позначається на якості і стабільності передачі.
Дивись також
Як правильно прокласти кабель для відеоспостереження?
Перемогти темряву! Вибираємо відеокамеру для нічної зйомки
Чи краще без дротів? Вибираємо охоронну сигналізацію
Бездротова охоронна сигналізація Hikvision огляд DS-PWA32-NKG
Сигналізація AX-PRO від Hikvision
(044) 357-22-10 (066) 490-54-71
(098) 103-87-27 (093) 212-26-03