Системи відеоспостереження HDCVI, HD-TVI, AHD. Частина 2. Кабельні лінії, роз'єми, блоки живлення.

Розглянемо, як правильно підібрати аксесуари системи відеоспостереження на камери форматів HDCVI, HD-TVI, AHD. Ці формати передачі відеосигналу високої чіткості і службової інформації (звук, управління PTZ і т.д.) трохи відрізняються один від одного тимчасовими параметрами відеосигналу.

Ці формати мають рівний потенціал в плані побудови якісної системи відеоспостереження високої чіткості з роздільною здатністю 1920х1080 (Full HD) і 1280х720 (HD). Тому принципи проектування систем на обладнанні цих форматів абсолютно однакові.

Вибір камери відеоспостереження описаний в статті "Як вибрати камеру відеоспостереження HDCVI, HD-TVI і AHD?", Тому зупинимося на виборі інших елементів системи.

Кабельні лінії

Основною відмінністю від аналогових систем стандартної роздільної здатності D1 і 960H є пропускна здатність відеосигналу, яка на порядок перевищує цей параметр систем D1. Звідси і підвищені вимоги до ліній передачі відеосигналу. Слід пам'ятати, що чим вище Розд. зд-сть відеосигналу, тим вище вимоги до кабелю і роз'ємів для передачі відеосигналу.

Існує два підходи до вибору кабелів і роз'ємів, щоб отримати остаточну картинку Full HD без втрати якості відтворення дрібних деталей:

1. Коаксіальний телевізійний кабель з мідним центральним сердечником і щільністю екрану 60 – 90% і компресійними роз'ємами BNC.

Такий спосіб передачі широкосмугового відеосигналу з високою роздільною здатністю є класичним і за умови дотримання всіх заходів по підключенню екрануючих кіс дає найкращі результати. До недоліків можна віднести досить високу кінцеву вартість ліній зв'язку і деяку складність монтажу, в порівнянні з використанням кабелю UTP, а також невеликий вибір телекабелю в поліетиленовій ізоляції для зовнішньої прокладки.

2. Мідний кабель UTP з максимальним перетином в поєднанні з широкосмуговими активними або пасивними приймачами кручений пари.

Застосування приймачів в поєднанні з кабелем кручений пари з чистої міді в системах Full HD має наступні переваги:

> з довжиною кабелю до 50 м, разом з відеосигналом можна передавати напругу живлення через вільні пари без значного впливу падіння напруги. Мається на увазі, що використовуються загальні блоки живлення постійного струму DC12V. Якщо вам потрібно передати відеосигнал і потужність, разом, на відстані понад 50 м, варто задуматися про використання блоку живлення DC24V або DC36V з подальшим зниженням напруги живлення і стабілізацією на DC12V збоку відеокамери.

 > є можливість передавати відеосигнали з декількох камер на сусідні пари без взаємного впливу каналів.

 > компенсацію за можливі перешкоди, спричинені кабельною лінією.

 > краща гнучкість кабелю UTP в порівнянні з телевізійним кабелем, низька ціна, широкий вибір кабелю в поліетиленовій ізоляції, призначеного для зовнішньої прокладки.

Коаксіальні відеороз'єми

Вимоги до роз'ємів для систем відеоспостереження високої чіткості також дещо жорсткіше, ніж до роз'ємів для аналогових систем D1 і 960H. Якщо в старих системах спотворення, що вводяться роз'ємом, не були помітні через обмежену якість самого відеосигналу, то з появою нових форматів ситуація змінилася і вже видно спотворення, внесені дешевим неякісним роз'ємом. Вони виражаються в певному двоїнні картинки, викликаної відбитим сигналом, спотвореннями тонального балансу і деякою хмарністю картинки - викликаної закупоркою верхньої частини спектра відеосигналу на неякісному з'єднанні.

Загальна рекомендація полягає в тому, що в системах Full HD перевагу слід віддавати стисненню BNC, які забезпечують надійний контакт і максимальну пропускну здатність сигналу.

Відеоприймачі кручений пари

Основним параметром, який слід враховувати при виборі приймача, є його здатність працювати з широкосмуговими форматами передачі відео HDCVI, HD-TVI або AHD. Якщо вибирати між активними приймачами і пасивними (балуни), звичайно, перевага на боці активних систем, так як останні мають низький вихідний опір передавача, що мінімізує вплив паразитної ємності і індуктивності лінії зв'язку на краях діапазону переданого широкосмугового відеосигналу, а також регульовану корекцію частотної характеристики / fmcg в ресивері, що компенсує вплив лінії зв'язку. Крім того, використання підсилювачів на стороні передавача відеосигналу значно покращує кінцеве співвідношення сигнал-шум.

Активним приймачам слід віддавати перевагу при передачі широкосмугового відеосигналу по «кручений парі» на відстані від 100 до 500 метрів, де вплив лінійного опору кабелю і його паразитичних параметрів вже велике.

Живлення

Основними вимогами до блоку живлення для систем відеоспостереження є можливість віддавати потрібний струм і напругу навантаженню протягом тривалого часу при мінімальному рівні пульсації. Хоча в камерах відеоспостереження є внутрішні схеми зниження і стабілізації вхідного напруги, однак при підвищеному рівні пульсації напруги, що надходить на камеру, ці ланцюги не справляються і ми можемо спостерігати характерні смуги на зображенні, що говорить про те, що відеосигнал модулюється перешкодами, що надходять через ланцюги живлення. Щоб цього не сталося, дотримуйтесь наступних простих правил:

 > Використовуйте тільки стабілізовані блоки живлення

 > Встановіть блоки живлення для вашої системи з принаймні вдвічі більшою максимальною потужністю для завантаження.

 > Візьміть до уваги той факт, що вночі, коли включається ІЧ-підсвічування, камера відеоспостереження споживає більше струму, ніж вдень при її виключенні. Виберіть перетин дроту живлення так, щоб падіння напруги на ньому не перевищувало 0,5 В при живленні від DC12V, або скористайтеся джерелом живлення DC24V з наступним зниженням і стабілізацією до постійного струму 12В біля камери.

 > Встановивши блок живлення безпосередньо поруч з відеокамерою, ви вирішуєте проблему перепадів напруги і перешкод в силових ланцюгах.

 > Встановлюючи єдиний блок живлення для камер і реєстратора, враховуйте, що відеореєстратор і його HDD є основними джерелами перешкод для камер по ланцюгах живлення. Використовуйте додаткові фільтри.

Дивись також

Перемогти темряву! Вибираємо відеокамеру для нічної зйомки

Чи краще без дротів? Вибираємо охоронну сигналізацію

Бездротова охоронна сигналізація Hikvision огляд DS-PWA32-NKG

Сигналізація AX-PRO від Hikvision


Потрібна допомога?

Категорія

Information