Найпростіша система може складатися з однієї IP-камери з можливістю запису на внутрішню карту пам'яті micro SD. Камера підключається безпосередньо до домашнього роутера через порт Wi-Fi або LAN.
Рис.1. Домашня IP Wi-Fi камера з інтернет-переглядом
Дуже часто в системах відеоспостереження накопичення відеоархіву відбувається на об'єкті, на внутрішньому HDD відеореєстраторів. Перегляд «живих» відеоі архівів запису можливий, як всередині об'єкта, так і ззовні, через інтернет-канал.
Рис.2. Набір IP камер і відеореєстраторів з переглядом через інтернет
Якщо у вас є виділена IP-адреса на об'єкті, де встановлено відеоспостереження, то ви можете використовувати його для безпосереднього доступу до вашої системи через ПК, смартфон або планшет з будь-якої точки світу.
Якщо виділеного IP-адреси немає - вам на допомогу приходить так званий «перегляд через хмару». Ви просто завантажуєте один з додатків відеоспостереження на смартфон (в залежності від виробника обладнання) і в кілька простих кроків налаштовуєте віддалене підключення до вашої IP-камері або відеореєстратору через інтернет.
Можливість перегляду «живого» відео виробники пропонують безкоштовно. Щоб зберегти свої відео в хмарі, вам доведеться створити платний обліковий запис з виставленням рахунків залежно від розміру архіву та якості відео.
Додатки DMSS (Dahua Technology) або Hik-connect (Hikvision) надають широкий спектр функцій для відеоспостереження через смартфон. Незалежно від того, перебуваєте ви в Інтернеті чи в локальній мережі, ви можете переглядати відео та архівні записи в реальному часі, насолоджуватися двостороннім зв'язком, керувати роботизованими відеокамерами, спілкуватися з відвідувачами та керувати електричним замком передніх дверей.
Налаштування перегляду через Hik-Connect
У системах з 4, 8, 16 камерами, з переглядом відео всередині об'єкта, в межах локальної провідної мережі 100 Мб, як правило, проблем зі швидкістю немає. У разі використання Wi-Fi з'єднання необхідно враховувати, що реальна ширина каналу Wi-Fi становить близько 50 Мбіт / с, звідси і розрахунок навантаження на бездротову мережу, не перевантажуючи її надмірною кількістю Wi-Fi камер і клієнтських пристроїв.
Переглядайте відео в прямому ефірі та архіви записів через Інтернет. Вимоги до швидкості інтернет-з'єднання
Важливо! Основні проблеми мають місце на зовнішньому інтернет-каналі. Основним параметром, що характеризує його якість, є швидкість з'єднання UPLOAD (на малюнку праве вікно). Для його вимірювання можна використовувати такий додаток, як Speedtest.
Якщо SpeedTest показує швидкість ЗАВАНТАЖЕННЯ менше 2 Мбіт / с (швидкість , характерна для наших 3g-мереж і ADSL-модемів), то не варто говорити про HD, а тим більше про Full-HD перегляді в реальному часі (25 кадрів в секунду) по зовнішньому каналу. Картинка буде кришитися і висіти.
Бітрейт сучасних IP камер відеоспостереження знаходиться в діапазоні 32 кбіт/с - 16 Мбіт/с. Бітрейт сильно залежить від щільності руху в кадрі і кодеку. Читайте також "Порівняння кодеків H.264 і H.265". Бітрейт можна знизити, зменшивши роздільну здатність, частоту кадрів (кадрів в секунду) або якість, які камера або реєстратор (від високого до середнього або низького) віддає мережі.
Якщо ви вирішили встановити систему відеоспостереження з переглядом через мережу в повній якості, потрібно заздалегідь потурбуватися про якісне інтернет-з'єднанні з реальною швидкістю віддачі (ЗАВАНТАЖЕННЯ) 20 - 30 Мбіт / с.
Отже, провайдер підключив вас до «безлімітного» інтернету зі швидкістю UPLOAD з'єднання більше 30 Мбіт / с. Далі бажано замовити статичний IP-адреса у провайдера . Це дозволить віддалено підключатися безпосередньо до вашої системи, минаючи поширені на даний момент «хмарні» сервіси. Налаштування і перегляд через «хмару», безумовно, зручна, проте доступ через статичний IP-адреса є найбільш надійним для відеоспостереження.
Що робити, якщо мій інтернет-провайдер не надає статичну IP-адресу?
Варіант 1. Використовуйте будь-який з хмарних сервісів, незалежних або пов'язаних з конкретним виробником обладнання для відеоспостереження. Зареєструвавши свій відеореєстратор або IP камеру відеоспостереження в «хмарі» - ви отримуєте доступ до перегляду відео- і відеоархівів в реальному часі, зайшовши в особистий кабінет на сайті хмарного сервісу. Ви також можете завантажити на телефон або планшет клієнтську програму, яка працює з цією службою, і отримати доступ до своїх пристроїв не тільки з настільного комп'ютера, але і з портативних пристроїв.
Варіант 2. Скористайтеся послугами реєстрації доменних імен, яких також багато, як безкоштовних, пов'язаних з виробниками, так і платних. Попередньо зареєструвавши доменне ім'я на такому сервісі і прив'язавши його до свого пристрою для відеоспостереження, ви можете вводити і переглядати відео з нього за допомогою браузера, вводячи в адресний рядок вже не IP-адреса, а зареєстрований вами домен.
Дивись також
Перемогти темряву! Вибираємо відеокамеру для нічної зйомки
Чи краще без дротів? Вибираємо охоронну сигналізацію
Бездротова охоронна сигналізація Hikvision огляд DS-PWA32-NKG
Сигналізація AX-PRO від Hikvision
Як налаштувати і підключити IP-камеру dahua до мережі?
Налаштування доступу до IP камер через сайт Hik-Connect
Каталог систем відеоспостереження
IP | HDCVI | |
HD-TVI | AHD | |
Аксесуари | Комплекти |
Телефонуйте:
(044) 357-22-10 (066) 490-54-71
(068) 521-47-35 (093) 212-26-03