Як правильно прокласти кабель для відеоспостереження?
У відеоспостереження для передачі відеосигналу форматів HDCVI, HD-TVI і AHD використовується два види кабелю, а також цифровий потІЧ з IP відеокамер:
1. Телевізійний коаксіальний кабель або його різновид - коаксіальний кабель в поєднанні з силовим кабелем.
2. UTP ( «кручена пара»).
Досвід монтажу систем відеоспостереження показує, що найбільш надійним з точки зору обслуговування є прокладка в кабельних лотках (ящиках), в порожнистих плінтусах, в міжстельовому просторі або за підвісними стінами.
Менш переважно прокладати кабель в строби, так як такий спосіб монтажу не тільки обмежує можливості ремонту кабелю, але має високу ймовірність виходу з ладу кабельної лінії.
При прокладанні кабелю враховуйте наступні фактори:
1. І коаксіальний (ТВ), і UTP кабель, який використовується в відеоспостереження, має регульований радіус вигину. Уникайте «правильних» кутів. Особливо це стосується коаксіального телевізійного кабелю.
Так, коаксіальний кабель FinMark F5967BV має допустимий радіус вигину, рівний 10 діаметрам кабелю або 60 мм. Для кручений пари (UTP, FTP) мінімальний радіус вигину зазвичай становить 4 діаметра.
2. Всі види кабелю мають на увазі експлуатацію в сухому середовищі. Потрапляння води всередину кабелю через мікротріщини в оболонці може з часом викликати корозію, в результаті чого кабель зламається і перестане поширювати сигнал.
3. Кабель «щільно» штукатурять в строби, в разі виходу з ладу його складніше відновити.
Неброньований абонентський телевізійний кабель, а також «кручена пара» UTP і FTP не призначений для прокладки в землі без будь-яких додаткових заходів захисту. Порушення цього правила призведе до дуже швидкого виходу кабелю з ладу.
Звичайна тонкостінна гофротруба з ПВХ (ПВХ), яку часто використовують для захисту кабелю в землі, може з часом збирати грунтові води через мІЧротріщини, не кажучи вже про те, що через свою слабку міцності вона не дуже підходить для захисту кабелю від пошкоджень.
Кабелі в оболонці з ПВХ (ПВХ), незалежно від кольору, прокладені на вулиці без будь-якого захисту, поступово руйнуються під впливом ультрафіолету і втрачають свої властивості. Те ж саме стосується і тонкостінних гофрованих труб ПВХ (ПВХ) - які під впливом навколишнього середовища з часом просто розсипаються на шматки.
Висновок: Прокладаючи кабель на відкритому повітрі, уникайте впливу сонячних променів і дощу на обшитий ПВХ кабель, використовуйте обшитий поліетиленом кабель або поліетиленові захисні труби.
Максимально використовуйте прокладку з внутрішньої сторони будівлі і виводьте кабель назовні через отвір в стіні тільки в тих місцях, де безпосередньо встановлені відеокамери.
Конструкція спеціалізованих монтажних коробок для камер відеоспостереження передбачає повний захист кабелів як від впливу зовнішнього середовища, так і від навмисного пошкодження, так як коробка встановлюється безпосередньо на отвір в стіні, з якого виходить кабель або на спеціальний перехідний кронштейн на вертикальному стовпі або стійці.
Перш за все, при установці стежте за тим, щоб вода не сочилася в коробку по кабелю при дощі. Якщо вода потрапляє в роз'єми роз'єму в коробці, це викликає швидке руйнування роз'єму і, як мінімум, його вихід з ладу, а як максимум - коротке замикання і вихід з ладу самої камери.
Якщо коробка не герметична - переконайтеся, що вхід для кабелю в коробці знаходиться внизу. Це забезпечить надходження конденсату і надлишку вологи.
Хорошим варіантом введення коробок є використання затискних муфт з гумовим ущільнювачем.
Для підвішування між опорами використовується трос, в якому є додатковий несучий елемент - сталевий дріт або трос. Основні вимоги до монтажу:
1. Дотримуйтесь допустиму відстань прольотів кабелю, наведене в специфікації самонесучого кабелю або кабелю з додатковим несучим елементом.
2. У місці підвіски не дозволяйте сигнальному кабелю тертися об опору. У точках проходу або кінцевих точках установки відеокамер необхідно організувати провисання кабелю так, як показано на малюнку. У цих точках сигнальна частина кабелю не повинна відчувати механічного натягу на вітрі.
Сигнальні кабелі і силові кабелі можуть прокладатися в тих же пучках, штробах і лотках тільки в тому випадку, якщо напруга в кабелях живлення не вище 48 В. Таким чином, в разі використання комбінованого кабелю (ТВ + живлення). Мається на увазі, що напруга 12-14 вольт передається по струмоведучих провідниках в точку установки відеокамери і ні в якому разі не 220В.
Не допускається прокладання кабелів змінного струму 220 вольт разом з сигнальними кабелями в одних і тих же пучках, штробах і лотках з точки зору вимог електробезпеки і електромагнітної сумісності. Виняток може становити лише спільна прокладка силового кабелю і оптоволоконного кабелю без струмоведучого армуючого елемента.
Корпуси таких пристроїв, як відеореєстратор або вимикач на приймальній стороні, повинні бути заземлені на контурі заземлення будівлі, якщо такі є.
Корпуси і кронштейни відеокамер, металеві частини роз'ємів збоку відеокамери не повинні бути заземлені (якщо це не суперечить правилам техніки безпеки).
При установці відеокамер на металеву опору необхідно використовувати діелектричні прокладки. В іншому випадку пристрої заземлення в двох протилежних точках лінії будуть викликати протІЧання струмів перешкод через коси кабелю і модуляцію корисного сигналу з перешкодами.
Для передачі аналогових відеосигналів форматів HDCVI, HD-TVI або AHD, з точки зору передачі з найменшими спотвореннями, роль відіграє не матеріал провідників, а лінійний опір, яке залежить від матеріалу. Оскільки лінійний опір біметалу (ЦКА), з тим же перетином, що і мідь, має значення на 65% більше, то це тягне за собою трохи більші перехідні спотворення.
Для передачі напруги живлення велику роль відіграє і лінійний опір кабелю. При включеному вночі ІЧ-освітленні струм камери збільшується в 3-5 разів і, відповідно, падіння напруги на кабелі також збільшується в 3-5 разів , в результаті чого камері може просто не вистачати живлення.
Крім того, кабель CCA дуже «крихкий» на відміну від пластикової міді.
Розглянемо практичний приклад, коли відеокамера підключається до відеореєстратора за допомогою кручений пари (UTP)
Споживана потужність камери: 6 Вт
Використовується кабель: UTP 4x2x0,5 з мідними жилами. Лінійний опір одного провідника дорівнює Rpog = 11 Ом на 100 м. або 0, 11 Ом на 1 м.
Розрахунок:
Струм, споживаний камерою – I кам=P/U = 6/12 = 0,5A
Використовуємо паралельне з'єднання провідників за схемою, наведеною на рис.1.
Опір провідника «плюс» (bel/або + orange) довжиною 50 м становить (Rpog * L) / N (де N = 2 дроти) = (0, 11 * 50) / 2 = 2, 75 Ом.
Опір провідника «мінус» (bel/sin + sin + bel/cor + cor) довжиною 50 м – (Rpog * L) / N (де N = 4 провідника) = (0,11 * 50) / 4 = 1,38 Ом.
Загальний опір Rpad total = 2, 75 + 1, 38 = 4, 13 Ом.
Падіння напруги на цьому 50-метровому силовому кабелі Upad = I cam * Rpad total = 0,5 * 4,13 = 2,07 В.
Це падіння напруги буде відбуватися вночі, коли включається ІЧ-підсвічування. За добу камера споживає приблизно в 5 разів менше, отже, падіння складе 2, 07/5 = 0, 42 В.
Якщо камера має допуск +-25% на напругу живлення, то при 12В це +-3В. Таким чином, видно, що при паралельному підключенні провідників ми не вийшли за межі допуску на даній довжині кабелю для даної камери, а можемо використовувати нерегульований стабілізований блок живлення 12 В, встановлений поруч з реєстратором.
Наприклад, ось лінійний опір струмоведучих провідників різних силових кабелів, що застосовуються в відеоспостереження:
UTP (мідь) 4х2х0,51 мм2 - 0,11 Ω/м;
UTP (CCA) 4x2x0,5 мм2 - 0,18 Ом/м;
Багатожильні 0,75 мм2 - 0,05 Ом/м (струмоведучі провідники кабелю F 5967BV+2x0,75power);
кабель ШВДП 2х0,75 - 0,023 Ом/м;
Кабель ШВВП 2х1,5 - 0,01 Ом/м.
При установці систем відеоспостереження з високою роздільною здатністю (від Full HD до 4K) дуже важливо не тільки використовувати правильний кабель під конкретну задачу і умови, але і дотримуватися правил установки, щоб сигнал з відеокамер HDCVI, HD-TVI і AHD доставлявся з мінімальними втратами і з'єднання з IP-камерою було стабільним.
Дивись також
Випробування мідної та біметалічної крученої пари в системі відеоспостереження
Який кабель краще для HD-спостереження, UTP або коаксіальний "телевізійний"?
Як самому встановити відеоспостереження?
Відеодомофон і електричний замок: правила вибору кабелю і монтажу