Який формат камери відеоспостереження мені підходить?
Останнім часом в середовищі користувачів і фахівців часто існує наступна думка:
Твердження> «IP-камера завжди показує краще, ніж аналогова!»
Це не зовсім так!
По-перше, порівнювати можна камери з однакової роздільної здатністю
По-друге , це порівняння має сенс хоча б в тому випадку, якщо камери використовують однакові матриці і об'єктиви. Іншими словами, камери, що порівнюються, повинні мати однакову чутливість, кут огляду, динамічний діапазон, співвідношення сигнал-шум та інші параметри.
Важливо! Відеокабель і роз'єми аналогової камери не повинні вносити додаткових спотворень, так як при цьому знижується фактична роздільна здатність, співвідношення сигнал-шум і інші параметри, що характеризують якість зображення. Навіть ідеально обтиснутий, якісний 10-метровий коаксіальний кабель додасть трохи шуму і злегка «змастить» аналогову Full HD відеокартинку, не кажучи вже про довжину кабелю 50 - 100 м.
Тільки при дотриманні цих трьох умов можна сказати, що результат порівняння був об'єктивним.
IP-камера показує краще, ніж аналогова завжди , якщо обидві камери використовують однакові основні компоненти, такі як: об'єктив, ІЧ-фільтр, матриця.
Одна з причин того, що IP-камера показує краще, за інших рівних умов, полягає в тому, що цифровий відеопотік з IP-камер не боїться перешкод і відеокарта буде однаковою, незалежно від довжини з'єднувального кабелю - 2м або 100м.
Порівняння цифрових і аналогових камер одного класу (Dahua DH-IPC-HFW1220SP-S3 vs HDCVI камера DH-HAC-HFW1220RP-S3)
Аналогові камери формату HDCVI, що відноситься до серії Professional, при рівній роздільній здатності будуть показувати краще ніж IP-камери споживчої серії і серії Lite, так як перші мають кращий динамічний діапазон і чутливість. Це має на увазі, що кабель вносить мінімальні спотворення в аналоговий сигнал.
З наступного відео видно, що Full HD аналогові камери HDCVI серії PRO за своєю низькою ціною конкурують з недорогими IP камерами в плані чіткості картинки і передачі кольору.
Зразок відео аналогової Full HD відеокамери DH-HAC-HDBW2231F (в налаштуваннях youtube встановіть Розд. зд-сть 1080p)
В даний час (початок 2019 року) вартість IP-камер з фіксованим об'єктивом майже в 2 рази перевищує вартість аналогічних аналогових камер з такими ж основними характеристиками. Слід зазначити, що це співвідношення вірно тільки при порівнянні IP і аналога в абсолютно однакових випадках, з тим же модулем нічного ІЧ підсвічування.
Наприклад, аналогова Full HD камера DH-HAC-HFW1220SP-S3 коштує 1008 грн, в той час як DH-IPC-HFW1230S-S3 коштує 2100 грн.
Різниця в ціні між IP-камерами і аналоговими практично відсутня в такому сегменті, як роботизовані камери (Speed Dome).
Тепер, коли ми трохи розібралися, перейдемо до головного питання: «Як вибрати формат камери?»
Тут може бути кілька варіантів:
Варіант 1
У вас ще не встановлено відеоспостереження, потрібно спостерігати віддалено за однією кімнатою, під'їздом, місцем паркування автомобіля, торговим залом і т.д. І ви, перебираючи всі можливі формати, думаєте, яку камеру купити.
В цьому випадку краще зупинитися на IP камері, як на пристрої, одного з яких вистачає для віддаленого відеоспостереження через інтернет і запису відео на вбудовану карту пам'яті або в хмару.
Аналогова камера в цьому випадку програє, так як для запису знадобиться відеореєстратор з встановленим HDD.
Порада> Вибирайте роздільну здатність IP-камери настільки, наскільки це може дозволити ваш бюджет.
Умова> У вас є швидкий інтернет за місцем установки IP камери (див. розділ "Відеоспостереження через інтернет - яка швидкість потрібна?")
Варіант 2
Ви створюєте систему відеоспостереження на кілька кімнат, на територію навколо будинку, невеликий магазин та інші дрібні об'єкти.
В цьому випадку доведеться відповісти для себе на питання: «Який комплект мені більше підходить – цифровий або аналоговий?». Основними входами будуть:
1. Необхідна роздільна здатність
Роздільна здатність (вимірюється в мегапікселях) визначає здатність камери розрізняти дрібні об'єкти. На відміну від IP-систем, фактична роздільна здатність аналогової відеокамери може зменшуватися в залежності від довжини кабелю і індукованих перешкод. Якщо використовується якісний коаксіальний кабель і роз'єми, вплив можна звести до мінімуму.
2. Системний бюджет
Вартість комплекту IP з урахуванням вартості кабелю при однаковому класі відеокамер, що входять в комплекти, буде відрізнятися на 50% в бік збільшення від аналога на невеликих системах і практично відсутня в розширених системах, де відстань від камер до відеореєстратора становить 100 м і більше. Це пов'язано з тим, що вартість кабелю в аналоговій системі вище, ніж в цифровій.
Твердження> Змонтувати аналогову систему простіше, ніж цифрову.
Це не зовсім так!
Так як на кінцеву якість аналогового Full HD відео дуже сильно впливає правильний вибір кабелю і якісний монтаж , це пред'являє певні вимоги до якості (вартості) кабелю і до навичок монтажника.
У той же час для монтажу системи на IP-камери, особливо якщо камери мають PoE, установник позбавлений необхідності прокладати різні кабелі для передачі даних і потужності. Вартість кабелю UTP для монтажу IP відеоспостереження набагато нижче, ніж вартість кабелів для відеосигналу і живлення в аналоговій системі.
Варіант 3
У вас вже є працююча система відеоспостереження на аналогових камерах стандартної роздільної здатності D1 або 960H, але якість відео вас не влаштовує і ви думаєте про те, як замінити його на Full HD без зміни наявного кабелю. На допомогу приходять аналогові камери з високою роздільною здатністю форматів HDCVI, HD-TVI і AHD.
В цьому випадку заміну можна проводити поступово, починаючи з установки багатоформатного відеореєстратора, який буде підтримувати вже є в системі камери D1 і 960H і, крім того, буде працювати з новими аналоговими камерами з роздільною здатністю Full HD і вище.
Переваги:
> Максимальна роздільна здатність - 16 Мп;
> Відсутність шуму і перешкод на зображенні через лінію зв'язку;
> технологія Wi-Fi дозволяє будувати бездротові IP системи відеоспостереження;
> Оптоволоконний кабель дозволяє створювати розширені системи простіше і дешевше;
> Інтелектуальний аналіз відеопотоку дозволяє здійснювати відеофіксацію за такими подіями, як: вторгнення в обрану територію, виявлення посаджених об'єктів, виявлення відсутніх об'єктів, виявлення осіб та інших об'єктів в кадрі;
> IP камери серії Smart дозволяють розпізнавати особи і порівнювати їх з базою даних облич, розпізнавати номерні знаки, управляти виконавчими механізмами типу бар'єрів і багато іншого;
> технологія P2P в IP камерах споживчих серій дозволяє максимально легко налаштувати перегляд IP камер через смартфон для користувача.
Недоліки:
> Деяка затримка зображення (0,3 – 1,5 секунди) в залежності від відстані до камери;
> Відносно висока ціна.
Переваги:
> Максимальна роздільна здатність - 8 Мп;
> Відстань до відеокамери - до 800-1000м (з використанням спеціальних технологій);
> Можливість використання існуючих кабелів для модернізації аналогових систем відеоспостереження D1 і 960H до систем з роздільною здатністю Full HD і вище;
> Без затримки відео;
> Низька ціна.
Недоліки:
> Залежність якості картинки від якості ліній зв'язку (див. Випробування мідної і біметалічної кручений пари в системі відеоспостереження);
Як цифрові, так і аналогові камери можуть успішно використовуватися в системах відеоспостереження високої чіткості. Багато фахівців передбачали швидку загибель аналогового формату ще кілька років тому, однак, незважаючи ні на що, камери HDCVI і HD-TVI до сих пір успішно використовуються для заміни своїх попередників D1 і 960H в існуючих системах і для створення нових систем з роздільною здатністю до 4К для невеликих об'єктів.
При цьому IP-камери є безперечними лідерами як споживчого сегмента, де для відеоспостереження досить однієї-двох камер, так і сегмента промислового і міського відеоспостереження, де кількість камер досягає тисяч одиниць.